Wybielanie zębów

Home / Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

wybielanie zebow turekObecnie stomatologia estetyczna zaskakuje coraz to nowszymi metodami, które mają za zadanie poprawić estetykę i wygląd naszego uzębienia. Wybielanie zębów nie jest już tylko dostępne dla nielicznych! Zabieg wybielania zębów staje się coraz popularniejszy.

Dlaczego decydujemy się na zabieg wybielania zębów?

Każdy z nas marzy o białym i zdrowym uśmiechu! Żółte zęby, przebarwienia i ubytki powodują wśród wielu pacjentów obniżenie poczucia własnej wartości oraz stres. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów klinika Hollywood Smile Turek i Hollywood Smile Kalisz oferuje profesjonalne wybielanie zębów.

Najczęściej decydujemy się zabieg wybielania zębów ze względu na powstałe przebarwienia. Przebarwienia powstają na skutek nagromadzenia się barwników na szkliwie i zmian chorobowych zębów. Ponadto ich źródłem mogą być choroby, antybiotykoterapia czy zaburzenia hormonalne. Produkty sprzyjające pojawieniu się przebarwień to kawa i herbata.

Metody wybielania

Zdaniem stomatologów najskuteczniejszą techniką wybielania zębów jest zabieg wykonany w gabinecie stomatologicznym. Warto wiedzieć, że środki higieniczne do domowego wybielania zębów dostępne w aptekach i drogeriach podtrzymują efekt uzyskany w gabinecie stomatologicznym. Podczas profesjonalnego wybielania zębów, stomatolog stosuje środki i wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Efekty po zabiegu są satysfakcjonujące. Wybielanie zębów nie trwa długo i jest bezbolesne. Dentysta swoją pracę rozpoczyna od oczyszczenia zębów z zalegających złogów i płytki nazębnej. Następnie ocenia kolor zębów i nakłada preparat wybielający, który pozostawia na zębach pacjenta około 10-15 minut. Po upływie określonego czasu, stomatolog likwiduje preparat, jeśli efekt nie jest zadowalający – lekarz ponownie aplikuje preparat wybielający, aż do uzyskania założonego efektu.

Zalecenia po zabiegu

Wybielanie zebow kaliszPo zabiegu wybielania zębów stomatolodzy zalecają, aby pacjenci przez około pięć dni unikali barwiących produktów spożywczych i alkoholu. Zwiększona wrażliwość zębów nie pozwala również na gorące lub zimne potrawy. Ważne, aby zastosować tzw. „białą dietę”. Spożywamy niebarwiące jedzenie i picie. Eliminujemy również palenie tytoniu przez kilka dni po wykonaniu zabiegu.

Wybielanie zębów – przeciwwskazania

Przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów stomatolog przeprowadza konsultację z pacjentem, która ma na celu wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Kto nie powinien decydować się na zabieg wybielania zębów?

  • osoby poniżej szesnastego roku życia,
  • osoby z wysoką nadwrażliwością zębów i widocznymi ubytkami spowodowanymi próchnicą,
  • kobiety w ciąży i karmiące,
  • osoby, które borykają się z problemem pękającego szkliwa, chorobami dziąseł i obnażonymi korzeniami zębów,
  • osoby uzależnione od tytoniu.

W klinice Hollywood Smile tworzymy idealny uśmiech!

W klinice Hollywood Smile mogą Państwo wykonać profesjonalne wybielanie zębów. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. A efekt wybielania utrzymuje się nawet do dwóch lat. Przebarwienia i inne niedoskonałości znikają, a nasi pacjenci cieszą się śnieżnobiałym uśmiechem.

Umów wizytę