Piękne i białe zęby na lato – jak to zrobić?

Piękne i białe zęby na lato – jak to zrobić?

Czysty zdrowy i śnieżnobiały uśmiech, jest nie tylko pięknym akcentem Twojej twarzy, ale także oznaką zdrowia. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest utrzymać biel uzębienia i niekiedy wymaga to odpowiednich zabiegów. Większość osób, bardzo zwraca uwagę na to, jak wygląda uśmiech jego samego i osób go otaczających, dlatego warto odpowiednio zadbać o ten aspekt, szczególnie w lecie, które jest szczególnym czasem, wykorzystywanym na urlopy i wakacje, podczas których mamy szansę poznać przyjaciół lub nową miłość.

Zwykle na kolor uzębienia wpływają przede wszystkim geny. Z wiekiem Twoje szkliwo ściera się coraz bardziej, a to sprawia, że ciemniejsza tkanka jest coraz bardziej widoczna. Spory wpływ ma też nasza dieta, stosowanie różnych farmaceutyków, palenie papierosów czy picie alkoholu. Istnieje kilka sposobów na to, aby utrzymać lub zdobyć odpowiedni kolor zębów, niektóre z nich możemy stosować na co dzień w domu, inne zaś wymagają wizyty u specjalisty.


Domowe sposoby na wybielanie

Jednym z najbardziej znanych rozwiązań jest dodanie pasty do zębów odrobiny sody i tą mieszanką szczotkowanie ich codziennie. Nasiona truskawek oczyszczają Twoje zęby, usuwają brud oraz dostarczają witamin, aby to zadziałało, musisz jeść pół szklanki owoców dziennie. Kofeina sprawia, że na uzębieniu pojawiają się przebarwienia, warto zredukować jej ilość do koniecznego minimum. Absolutną podstawą jest regularne mycie oraz nitkowanie zębów, bez tego nic nie wskóramy. Pomóc może także picie wody z cytryną, ale oczywiście wszystko z umiarem, aby nie zakwasić organizmu. Nie polecamy eksperymentowania z domowymi metodami wybielania zębów!


Udaj się do stomatologa!


To jest najlepsza metoda na zdobycie pięknego śnieżnobiałego uśmiechu. Wszystkie domowe sposoby w jakiś sposób działają oraz pomogą utrzymać biel zębów, ale nie dadzą takiego efektu jak profesjonalne wybielanie zębów stosowane w gabinecie dentystycznym. Jego ogromną zaletą jest to, że nie trzeba czekać miesiącami na efekt, pojawia się on już po pierwszej wizycie. Specjalista będzie dokładnie wiedział jak zrobić to w sposób bezpieczny i skuteczny, tak żebyś nie musiał obawiać się na przykład zniszczenia szkliwa.