Implantologia

Home / Implantologia

Implantologia

Konsultacja 200 PLN – Tomograf GRATIS

implantologia-kaliszImplantologia to dziedzina stomatologii, która polega na wypełnianiu braków zębowych poprzez wykorzystanie elementów tytanowych, wszczepów, na których bazie odbudowuje się brakujące zęby na stałe. Osiągamy w ten sposób bardzo dobry efekt funkcjonalny (pacjent bez trudności może mówić czy przeżuwać pokarm), a także estetyczny (wstawione na implantach uzupełnienia dobiera się w taki sposób, by pasowały do uśmiechu pacjenta).

Implantologia pozwala na bardzo estetyczne wypełnienie braków w uzębieniu. Nasz doświadczony zespół stomatologów pomoże Ci w wyborze najlepszej metody działania. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, dentysta służy pomocą i radą. Niejednokrotnie rozwiewa wątpliwości oraz informuje o procesie całego zabiegu.

Jak przebiega zabieg wszczepienia implantu?

Tytanowy implant musi zostać wszczepiony w kość szczęki. W tym celu rozcina się dziąsło, odsłania kość i po wykonaniu w niej otworu umieszcza się implant stomatologiczny. Po kilku miesiącach implant ten zrasta się z kością. Kolejnym etapem jest odbudowa zęba na bazie wszczepu. Uzupełnienie dopasowuje się do uśmiechu pacjenta, co sprawia, że trudno odróżnić zęby naturalne od sztucznych.

Implanty zębów umieszcza się w jamie ustnej na jednej wizycie stomatologicznej. Co ważne, pacjent po zabiegu nie wymaga hospitalizacji.

Czym są implanty zębów?

implantologia-turekNowoczesne implanty zębów to tytanowe śruby niewielkich rozmiarów, których celem jest zastąpienie brakującego korzenia zęba. Zastosowanie tutaj znalazł tytan – pierwiastek, który nie jest rozpoznawany przez ludzki organizm w charakterze ciała obcego. Nowy ząb stworzony jest z implantu, korony protetycznej, którą przymocowuje się za pomocą łącznika do implantu. Odbudować możemy jeden ząb lub całe uzębienie. Dzięki zabiegowi wypełniania braków uzębienia nie jeden z pacjentów odzyskał pewność siebie i szczery uśmiech. Przed zabiegiem pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. Implanty zębów są idealnym rozwiązaniem na piękny i zdrowy uśmiech!

Klinika Hollywood Smile z Turku i z Kalisza oferuje tylko sprawdzone i bezpieczne metody leczenia! Nasz zespół to doświadczeni specjaliści z dziedziny implantologii. Stosujemy bezpieczne systemy implantologiczne. Podczas pracy wykorzystujemy nowoczesne i zaawansowane technologie. To właśnie w naszej klinice, każdy pacjent może liczyć na profesjonalny zabieg wszczepiania implantów poprzedzony konsultacjami implantologicznymi, estetycznymi i protetycznymi. Pomagamy w wyborze najlepszego rozwiązania protetycznego.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Jeżeli jesteś już po zabiegu wszczepienia implantów, powinieneś zadbać o właściwą profilaktykę jamy ustnej. Warto wiedzieć, że implanty zębów nie psują się! Jednak nie oznacza to, że nie musisz dbać o uzębienie. O implanty należy dbać równie dobrze, jak o naturalne zęby. Nie zapominaj o codziennym szczotkowaniu i stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej. Nie rezygnuj również z wizyt u stomatologa.

Implantologia – nowoczesne implanty zębowe – Turek/Kalisz

Uzupełnienia wstawione na implantach cechują się bardzo dużą trwałością. Są one odporne na próchnicę. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej będą służyć przez bardzo wiele lat. Trzeba również podkreślić, że w przypadku zabiegów implantologicznych, sąsiadujące zęby nie zostają osłabione, jak ma to miejsce np. w przypadku wstawienia mostu. Do największych zalet należy z pewnością duży komfort pacjentów, którzy mogą przeżuwać pokarm, rozmawiać i uśmiechać się bez poczucia dyskomfortu.

 

Umów wizytę