Aparat na zęby – czy jest się czego bać?

Aparat na zęby – czy jest się czego bać?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta: nie. Należy jednak rozważyć kilka czynników, które mogą powodować pewne niepewności wśród potencjalnych pacjentów gabinetu ortodontycznego. Czy ortodoncja jest aż taka straszna?

Wiek – stanowi przeszkodę?

Aparat można założyć na zęby człowieka w każdym wieku. Wykwalifikowany ortodonta uwzględni ten czynnik podczas leczenia, ponieważ to od wieku często też zależy stan uzębienia pacjenta. Poprawianie zgryzu najlepiej oczywiście zacząć będąc jeszcze dzieckiem lub nastolatkiem. Do pewnego wieku zęby bardzo dynamicznie rozmieszczają się w jamie ustnej, a łatwiej zapobiec niż leczyć. Wiek jednak nie jest przeciwwskazaniem, bo praktycznie każdą wadę zgryzu można poprawić na przestrzeni czasu.

Czy zęby bolą podczas noszenia aparatu?

Wykwalifikowany ortodonta nigdy nie dopuści do nasilenia się bólu przy przemieszczaniu się zęba. Należy to zawsze robić stopniowo i bardzo małymi krokami. Zbyt duże ponaglenie może skutkować nieudaną poprawą estetyki zgryzu, a przy okazji spowodować ból u pacjenta. Klinika z najwyższymi standardami zadba zarówno o efekt finalny leczenia, jak i komfort samego zainteresowanego.

Poprawa estetyki zębów sporo kosztuje?

Ilu zapytanych, tyle odpowiedzi. Profesjonalne gabinety ortodontyczne posiadają ofertę cenową przystosowaną dosłownie dla każdego. W większości przypadków leczenie można rozłożyć w system ratalny, przez co finalny koszt nie powinien być zauważalny w budżecie domowym. Warto też pamiętać o tym, że uśmiech jest wizytówką człowieka, a taka inwestycja z pewnością się zwróci w wielu miejscach: od kariery, po miłość.

A może to nie jest warte zachodu?

Z badania <link> Kelton Global, firmy zajmującej się researchem, wynika, że 84% kobiet z prostymi, białymi zębami czuje pewność siebie w większości sytuacji. W opozycji do tej liczby stoi tylko 63% kobiet z krzywym zgryzem, które wykazują się podobną pewnością siebie. Ten wskaźnik jest niezwykle istotny podczas rozmowy o pracę oraz na dalszych szczeblach kariery. Ponadto, jak się okazuje, zęby (34%) są pierwszą rzeczą, na którą stawiają kobiety, oceniając atrakcyjność drugiej osoby. Dopiero później 22% kobiet stawia na ciało, 19% na oczy, 17% na włosy, a 8% na skórę. Estetyczny wygląd uśmiechu może na pozór wydawać się błahostką, ale odgrywa w życiu społecznym niesamowicie wielką rolę.